Deus – Lahing relvadeta

pic2219643_md

Autor Ilja

2-4 mängijat.

Keskmine mänguaeg: 60-90 minutit

Mängulooja: Sebastien Dujardin

Mehaanikad: Hand Management, Route/Network Building, Modular Board

Temaatika: Tsivilisatsiooni ehitamine ja arendamine.

Loomise aasta: 2014

Mütoloogiline maailm, kus iga mängija on hõimu pealik ja üritab krabada endale rohkem maid, võimu ja raha. Võtmefraas – ole edukas !

Mäng on loodud Sebastien Dujardini poolt (Tourney, Troyes). Igal mängijal on oma väljak, kuhu saab ehitada hooneid (kaarte). Samuti on keskel mänguväljak, kuhu peaks asetama oma puidust kujukesi, mis sümboliseerivad neid samuseid hooneid, mida ehitad. Käik koosneb 1 tegevusest ja valida saad: 1) Ehitad hoone 2) Tood jumalatele ette ohverdusi.

pic2280236_md

Esimene on üsna lihtne: maksa ressursid, mis on näidatud selle hoone peal ja ehita see õigesse kohta (ja sul peab olema sellele vastav puidust nupuke). Seejärel aseta puidust nupuke kuhugi keskväljaku peale.
Ohverdamine käib nii, et viskad käest nii palju kaarte kui tahad ja valid pealmiseks kaardiks selle, mis vastab jumalale, mida tahad kasutada (phmt värvid). Teed selle jumaliku žesti ära ja ongi järgmise käik.
Mänguvõlu seisneb selles, et tuleb tekitada kombosid. Hooned ehk kaardid jagunevad viieks erinevaks tüübiks/värviks. Kui mängid kaardi juba olemasoleva värvile juurde, siis aktiveeruvad mõlemad. Maksimum saab niimoodi laduda igasse lahtrisse 5 hoonet ehk kaarti.

pic2234046_md

Mänguväljak oleks võinud olla ilusam ja rohkem läbi mõeldud, aga see on üsna väike mure. Kaartide peal olevad pildid ja puidust nupukesed on imelised ! Suurt muret teeb aga kaartide tõmbamise õnn, sest mingi hetk vajad sa kindlat värvi kaarti ja see lihtsalt ei tule !

Igal juhul on tegemist väga hea lihtsa kombopõhise mänguga, mis paneb mõtlema ja jälgima vastase käike, seega ei ole sul oma käigu väliselt igav.

KOMPONENDID:  star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_whitestar_whitestar_white 7.0

VÄLIMUS:             star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_whitestar_whitestar_white 7.0

MÄNGU KULG:     star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowhalfstar_whitestar_white 7.5

pic2220772_lg

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s