Uchronia – Tavaline elu dinosauruste keskel


pic1514976_md

Autor Ilja

2-5 mängijat.

Keskmine mänguaeg: 60-100 minutit

Mängulooja: Carl Chudyk

Mehaanikad: Hand Management, Card Drafting, Set Collection, Variable Player Powers

Temaatika: Sauruste ja inimeste koostöö, aadlike tung saada võimsaks ja kuulsaks läbi linna ehitamise ja kaunistamise.

Loomise aasta: 2012

Uchronia on Glory to Rome järeltulija, lihtsustatud ja minu arvates palju ilusam.

Mängu komponendid on üle keskmise, küll aga hoonete kaardid oleks võinud olla kvaliteetsemad ja sirgemalt prinditud. Elab üle. Samuti on mängus rohkelt Order kaarte, mis on samuti ka ressursid ja aktiivid.

Mis puudutab mängu sisulist poolt, siis reeglid on selged ja lihtsad ning mäng pakub sulle käigu jooksul 2 valikut: Kas mängida kaarte või täiendada kätt. Kõlab lihtsalt, aga tuletan meelde, et tegemist on veidike targema mänguga kui alguses tundub. “Hand Management” aspekt selles mängus põhineb sellel, et kaardid on nii käsklused, aktiivid kui ka ressursid ja nüüd on sinu ülesanne iga kaart õigesse kohta “paigutada”, et saada paremat tulemust.

Ma ei hakka seletama kõiki reegleid. Sa mängid ühe kaardi kui käskluse (või 2 ühesugust kui ükskõik millise käskluse). Mängus on 5 erinevat käsklust (seega ka viis erinevat kaardisorti). Kaardid tulevad ja lähevad, käskluse kaart võib muutuda ressursiks, ressursi kaart võib muutuda aktiiviks (kui annad käsu ja sul on aktiivis veel sama sorti kaarte, siis võid teha käsu mitmekordselt).

pic1631009_md

Mängu võidutingimus on saada kindel arv punkte (ja üle selle), siis mängitakse ring lõpuni ja kellel kõige rohkem punkte – on võitja.

Punkte saab hoonete ehitamisel ja aktiivide monopoli omamisel (sellest saate aru, kui proovite mängu).

Mäng on hea nii 2-si kui ka 3-si. Kõige suurema mängijate arvuga on mäng üsna kaootiline ja veniv.

Soovitan võtta aega, ei tasu hinnata mängu pärast esimest mängukorda, sest alguses võib tunduda kõik segane, arusaamatu. Küllap aga hakkab iga järgmine mäng aina strateegilisemaks minema.

pic1557441_md

Mulle meeldib selle mängu juures selle väike karp ja komponentide hulk ja see sügav mänguelamus, mis sellest väiksest karbist välja tuleb. Sul on käes kaardid, mis võivad olla mitu asja korraga ja sinu ülesanne on see kõik tasakaalustada. Mulle meeldib ka väike õnneosa (milliseid kaarte sa juurde tõmbad ja millised hooned parasjagu väljas on), aga strateegilist planeerimist on siin korralikult. Mulle üleüldse meeldib “Hand Management” mehaanika, mis paneb sind mõtlema, et  “Selleks, et saada seda nii, pean tegema nii ja sellest tuleb see ja siis saan seda teha!”. Lahe mäng, kestab 1-1.5h (kui kõik mängijad on mänguga tuttavad).

KOMPONENDID:  star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_whitestar_whitestar_white 7.0

VÄLIMUS:             star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_whitestar_whitestar_white 7.0

MÄNGU KULG:     star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_whitestar_whitestar_white 7.0

pic2232145_md

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s