Andrese 2014 mängude TOP

2014 oli minu (Andres) teine aasta lauamängumaailmas, seega huvi uue järgi oli palju ja on ikka veel. All on kirjas mõned mängud, millega sain sellel 2014 aastal tuttavaks ja mis olid minu jaoks erilised:

See oli minu esimene mäng minatuuride maailmas – väga huvitav oli tunda ja ette kujutada teiste liikumist. Lisaks, kuna piiranguks oli vaid laua suurus, siis neid võimalusi oli väga palju. Mudelid ise andsid hea tunde – nad on silmale atraktiivsed ja püsivad hästi laual. Kuna üldiselt mänguda temaatika mind ei peata, siis Star Wars’i universum palju juurde ei andnud – pigem oli huvi just nimelt protsessi ja mängu järgi

Kuna Elder Sign tundus kerge ja igav ning ülevaadete järgi peaks Eldrich olema Arkham Horror’rist parem ja täiendatud, langeski veebruaris otsus selle endale osta. Natukene keerulised reeglid, et ühe korraga kohe aru saada, ilusad ingliskeelsed tekstid ning spetsiaalselt juurde ostetud täringud tegid mängu ainulaadseks. Iga kaart annab juurde tunnet, et võitled oma meeskonnaga kurjuse vastu, et toimumas on midagi suurt. Kuigi mäng ei ole hiljuti tihti ilmunud lauale, ei kahetse üldse, et sai ostetud.

Soomlaste loodud kosmose vallutamise euromäng sai esimest korda mängitud mais. Kuigi mängus on ohtralt täringuid, millega sõdida ja selline lahendus mulle eriti ei meeldi, üldkokkuvõttes annab mäng kõiki neljast X’ist. Võib vallutada vaenlase alasi, võid otsida uusi sektoreid, võid arendada tehnoloogiaid, sõlmida aliansse ja korjata resursse. Vahelduseks on hea õhtul maha istuda ja mitu tundi veeta.

2007 aastal ilmunud Colosseum pakus huvi juba aasta alguses, kui ma otsisin mänge, mida seostada. Mängu jooksul peame tegema etenduse oma arenal ning selleks enne osta lõvisid, näitlejaid, gladiaatoreid. Mängus on nii ostmise, planeerimise, vahetamise, kui ka nupude liikumise ja täringu veereramise aspekte. Viimaseid, küll, vähesel määral. See on üpris kerge reeglite poolest ja see, et siin on võimalus kõigil, teeb selle mängu minu jaoks unikaalseks.

Eraldi toon väja veel 3 mängu:

  1. Hive – male-sarnane taktiline mäng, kus igal nupul on oma erinev liikumin
  2. Archipelago – oma ilusa välimuse ja sujuva mängu pärast
  3. Imperial Settlers – kombinatsioonide väljaehitamise kaardipõhiline mäng, kus on vähe üks teise segamist ja väga humoorikas disain.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s