Suursündmus – talvine lauamängulaager.

No nii, natuke hilja peale jäänud, aga ei saa rääkimata jätta Eesti lauamängumaailma suursündmusest – lauamängulaagrist. Lauamängulaager toimub juba 6 (?) aastat järjest 2 korda aastas suvel ja talvel. Korraldab seda BrainGamesi (endine Ludo) pood. Meie olime seal esimest korda.
Toimub see alati kuskil linnast väljas mõnes puhke- või spordikeskuses. See kord oli Pärnu taga Jõulumäel. Kuna sel ajal oli Eestis sulailm, siis spordikeskus oli tühjavõitu ja me ei jäänud kellelegi jalgu. Vähemalt nii tahaks loota ja töötajate naeratustest välja lugeda. Onju nii, et kui me neid segame ja nad parema meelega meid seal näha ei tahaks (veidrikud, öö otsa üleval, lärmakad jms.) siis nad ei kipuks ju sõbralikult meile naeratama, eks?


Laager toimub reedest pühapäevani. Kuigi reedel algab kõik kella kahest päeval, siis meil kahjuks ei õnnestunud nii vara kohale jõuda. Tallinnast hakkasime liikuma alles peale Andrese tööpäeva lõppu ja siis pidime veel 4. reisija kuskil Laagri kandis üles otsima ja poes ära käima. Jõdsime kohale õhtusöögi ajaks kella 8ks.
Et ma ka mäletaks palju meil asju kokku oli… kolme peale oli vist 2 kohvrit, seljakott, 2 reiskotti, 2 toidukotti ja veel 3-4 kotti mängudega. 😀 Kuidagi nii! Naljakas oli küll kogu selle kupatusega 2 päevaks laagrisse minna, aga mängud võtavadki palju ruumi. Meie Iljaga võtsime 12 mängu mängimiseks kaasa ja veel 6 müüki.
Esimese asjana kupatasime mängud ühislauale, et oleks vähem tuppa tassida. Seal oli juba terve laadung.

FEP_7371

Enamik laudu oli kinni, nii et me haarasime viimase vaba laua ja laotasime Orleansi laiali. Õppisime reeglid selgeks ja siis liitusid meiega veel Priit ja Kati.

IMAG0069

Mäng võttis aega terve õhtu ja mina isiklkult siis enam ei jaksanud ja läksin magama. Ma vist olingi see nõrguke, kes läks alati kõige varem magama, vähemalt meie seltskonnas küll. 🙂 Muidu mänguhoog oli seal saalis varajaste hommikutundideni.
Tean, et Villem läks teisel ööl magama näiteks alles kell 9 hommikut. Pöörane!! 😛 Aga juu siis suur mängunälg.
Üks seltskond mängis High Frontiers kokku 8 (või oli see 10) tundi. 😀 Mäng näeb vägev välja!

DSCF0743

Mina olin järgmine päev magamata (liiga pehmed voodid! jube 😦 ) ja arvasin, et see on täielik katastroof, et ma annan varsti alla. Ma ei mäletagi, mida kõike me terve päeva jooksul jõudsime mängida, aga see pole ehk vajalik. Heidame pilku paarile tippmomendile:
Meie Top 1 mäng ever – Cyclades. Ostsime sügisel Essenis viimase laiendi, aga ei olnud aega veel proovida. See oli meil üks eesmärk ära proovida. Nagu ikka, sead mängu üles, õpid reeglid selgeks ja viimased mängijad leiavad su ise üles. Mängisime Katrini ja Margusega. Nad pole kordagi Cycladest mägnunud, aga kuna me mitte mingi hinna eest ei tahtnud mängida ilma laienditeta (nii meil viimane proovimata jäigi ju), siis nad olid supertublid ja said kõikidest reeglitest ja lisades kenasti aru. Margusel oli võit ühe käigu kaugusel, ent ma ikka suutsin üllatada, ehitasin oma Metropolise, ründasin ja hõivasin tema oma. Cycladeses on väga lihtne üllatada ootamatute võitudega.

FEP_7363

Ilja näitas neile veel Tajemnicze Domostwo (Mysterium) ja seal hakkas kuulutuli pihta. Kuni laagri lõpuni ei saanud see mäng mitte hetkeksi rahu, see oli kogu aeg kellegi laual. Mysteerium oli täielik hitt. 😀 Huvitav, et sellest ei olnud keegi varem kuulnud.

20150117_193556

P.S. Peale laagrit kogusin ühistellimuse, tegin Portalist hinnapäringu, sain väga hea diili ja 2 päevaga saime kokku 13 soovijat, mis on ülipalju Eesti jaoks.

Meil kõigil olid omad must-play mängud laagris, nii et me vaikselt pudenesime kõik laiali ja mängisime omaette.
Vahepeal Marika tegi meile viktoriini. Viktoriin ei olnud individuaalne, vaid tiimidena. Muidugi ajasime oma Würfeli kokku ja panime ennast proovile, ja guess what! Würfel võitis esimese koha. Küsimused olid kusjuures väga head ja raskemad kui oleks osanud oodata. Aga kes teab? Würfel teab! 😀 Vot nii!

Öösel pool 1 tegime Iljaga Panamaxi (veel üks must-play) lahti ja üritasime süveneda. Ei õnnestunud, mitmel põhjusel:
1. Kell oli pool 1 öösel ikkagi
2. See on väga keeruline majanduslik simulatsioonmäng
3. Kõrvallauas mängis Andres koos seltskonnaga Skulls’i. Ei tea, mis mäng, aga neil oli VÄGA naljakas. Ja naersid nad väga kõvasti, nii et kõrvus kumises 😀

Pakkisime kokku ja läksime midagi kergemat otsima. Võtsime paar lõbusat amerithrash‘i: One Night Ultimate Warewolf ja Fearsome Floors. Viimane oli fantastiliselt hea, aga liiga kole (stilistiliselt see oligi nii mõeldud, aga mulle see stiil peale ei läinud). Peaks sellest tegema oma custom versiooni. Ei tohiks raske olla.

Ahjaa! Igal öösel tehti kõikide soovijatega hundimängu teises saalis. Kokku oli mängijaid 30-40. Näe magavad seal kõik. 🙂

20150117_234838

Hommikul mängisime minu must-play Five Tribes, Bruno Cathala mäng, mis intrigeeris mind väga, aga millesse Ilja eriti ei uskunud. Pidi proovima, et teada, kas läheb peale. Meeldis! Ostame! 😀

FEP_7418

Kõige õnnestunum pilt üldse!! Nagu oleks mingi ajakirja poosepilt! 🙂 Aga ei ole, kõik need kõige paremad pildid on tehtud professionaalse fotograafi Erik Peinar‘i poolt. Ta on 2 ühes – fotograaf + mängur.

Ja lõpetuseks üks Murano. Mind jättis külmaks.

DSCF0863

Koduteele sättisime ennas kella 5 paiku ja näpistava nälja tõttu astusime Steffani Pizzast läbi. Hõivasime viimase suure vaba laua ja tellisime süüa. Hetke pärast tulid veel näljased mängurid, kellega jagasime lauda, muljeid ja lubadusi uuesti mängida.
Tagasisõidul autos arutasime laagrit ja meil tuli sihuke tuhin peale järgmine kord korraldamisel aidata. Meil on nii palju ideid!!! Loodame, et lastakse aidata. 😉

Parim laagri puhul ei olnud see, et saime palju mängida ja mitte see, et saime proovida, seda, mida meil endal ei ole, vaid parim osa olid inimesed. Nii palju sai seal uusi tutvusi loodud ja sõpru leitud. Seal sai näha neid sõpru, keda muul ajal ei näe ja neid, kellega koos jagame Esseni mälestusi. Võrratu laager, võrratu emotsioon ja mälestus. Aitäh!!

DSCF0613

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s