Uudiseid lauamängumaailmast – 14.03.2015

IMAG0005

Hei! Taas ports kiireid uudiseid !

▂▃▅▆█ WizKids on siiani toonud meie ette Marvel Dice Masters ja Yu-Gi-Oh Dice Masters. Aga see pole kõik! Nüüd on olemas ka D&D Dice Masters! Tundus huvitav olevat, aga kardan, et kogu see asi läheb samamoodi käest ära nagu Love Letter oma 100 erineva temaatikaga.
pic2391607_md

▂▃▅▆█ Siin vahepeal pidasime diskussiooni ühe mängu üle – 


Blood Rage. Tegemist on strateegilise miniatuurmänguga, temaatikaks on viikingid. Ilusad miniatuurid, sõda jms. Mind isiklikult ei köida, aga äkki keegi tahab? 🙂 

Miks ma selle teema tõstatasin on see, et see mäng saavutas oma Funding Goal kahe minutiga… kahe .. minutiga… jep, kahe minutiga.

▂▃▅▆█ Ei tea, kas olen sellest juba rääkinud, aga tulemas mäng nimega Pandemic Legacy, mis põhineb kurikuulsal Pandemic’ul, aga seekord on kasutatud süsteem Legacy (nt. Risk: Legacy), kus mäng “jätab meelde” ja saab teha läbi sellise huvitava “story”. Võitle viirustega ja vaata, et jääd järgmiseks mängukorraks ellu. Kas suudad aastakese üle elada võideldes surmavate parasiitide ja viirustega ? Ma usun sinusse !
pic2425230

▂▃▅▆█ Veel üks Kickstarteri mäng – 

Mistfall on 1-4 mängija seiklusmäng, kus kangelased teevad koostööd võideldes igasugu erinevate kollide/vaenlastega. Firma, kes seda mängu toodab on NSKN ja neid usaldan ma 100%. Kellele meeldib Fantasy, ei taha raisata 100€ suurte miniatuurmängude peale ja võib leppida kaartidega, siis uurige, äkki leiate uue “armastuse” 🙂

MEIE KOLLEKTSIOON:

Jah, veel… nojah.

Diamonds – Tore “trick-taking” mehaanikaga mäng. Sarnaneb eelkäijatele Hearts, Spades, aga erineb nendest sellega, et iga mast annab sulle mingisuguse tegevuse. Punkte saad teemantite eest, mis on sul seifis või seifi ees. Uurige !
pic1986481_md
Five Tribes – üks eelmise aasta hitte ja suurepäraselt autorilt Bruno Cathala. Tegemist on üsna ajuragistava mänguga, kus üritad paigutada mehikesi nii, et aktiveerida nende spets. tegevusi ja koguda rohkem punkte. On ka džinnide kaardid, asukohtade spets. tegevused. Oleme siiani mänginud Alinaga 2-si ja tundub väga hea olevat. See mäng võitis mingisuguse suure prantsuse auhinna.
pic2055255_md
Age of War – ei räägi pikalt. Väga väike lihtne täringuveeretamismäng, kus üritad sümbolite ridasid kokku saada, aga mida rohkem veeretad, seda vähem täringuid hakkab sul olema. Kiire, lihtne, sobib lastega mängimiseks ka 🙂
pic1977202_md

MÄNGUD, MIDA SOOVITAB WÜRFEL:

1) Colt Express – Tegemist on väga toreda programmeerimismänguga, kus mängijad kehastavad röövleid rongi peal. Komponentide poolest on lahe see, et rong on 3D 🙂 Mängu eesmärk on koguda kõige rohkem raha. Mängijad valivad programmeerimiskaarte, mis lubavad neil näiteks ühest vagunist teisse ronida, tulistada, lüüa kedagi, võtta kullakott, ronida katusele jne. Kaardid mängitakse järjest ja siis lahendadakse need. Kuna osad kaardid mängitakse pimesi, siis ei ole sa alati kindel, mida teised teevad ja nende kaardid võivad päris korralikult sinu plaani sassi ajada. Mõnele selline random ei meeldiks, aga tegemist on ennekõike väga lihtsa ja rohkelt naeru pakkuva lauamänguga, mis sobib ka lastega mängimiseks (10+). Võtab halvimal juhul tunnikese ja pakub halvimal juhul head naudingut 😛
pic2031465_md

2) Deus – tegemist on “mootorimehaanikaga” mänguga, kus mängijad üritavad ehitada oma väikse tsivilisatsiooni. Temaatiliselt ei ole mäng kõige tugevam, aga mängukulg on huvitav. Eesmärk ? Skoorida kõige rohkem punkte. Sul on ees “Tableu”, kuhu laotad kaarte. Kaardid on erivärvi ja erivõimetega. Samuti ehitades kaarti paned vastava puidust nupukese maatüki või mere peale (mis omakorda aitavad sul rohkem ressurse saada ja punkte skoorida). Huvitavamaks teeb mängu see, et kui sa mängid veel ühte sama värvi kaarti, siis aktiveerub ka eelmine. Seega kui sa mängid näiteks 4. sinist kaarti, siis aktiveeruvad ka eelmised 3 sinist. Ja siinkohal peabki mõtlema, mis kaarte sa “Tableau”-le laotad. Samuti võib kaarte ära visata (ohverada jumalatele), et saada jumalate õnnistust ja erivõimeid. Tõesti üks huvitav kaardipõhine tsivilisatsiooni mäng, kus temaatika ei mängi minu jaoks suurt rolli, kuna mängukulg on väga huvitav.
pic2219643_md

Mõlema mängu arvustused on olemas ka siin: Würfeli Arvustused

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s