Marvel Dice Masters – Kangekaelsed Kangelased

pic1997078_md

Autor Ilja

2 mängijat.

Keskmine mänguaeg: 30 minutit

Mängulooja: Mike Elliott, Eric Lang

Mehaanikad: Deck/Pool Building, Dice Rolling, Variable Player Powers

Temaatika: Kangelaste omavaheline võitlus

Loomise aasta: 2014

Tegemist on Quarriors järeltulijaga, aga rutan ette ja ütlen, et tegemist on palju parema mänguga kui Quarriors.

Mängureeglid on lihtsad. Valid endale kaartidest ja täringutest meeskonna, viskad 8 algtäringut kotti ja hakkad siis iga käik 4 täringut välja tõmbama.

Käik ise koosneb mitmest faasist. Esiteks võtad 4 täringut ja viskad. Siis võib ühe korra osasid või kõiki täringuid ümber visata. Pärast seda võib hakata julgelt oma täringutega toimetama: võid osta uusi täringuid, kasutada energiat mingi spets. tegevuste ja kangelaste aktiveerimiseks. Siis valid aktiveeritud kangelastest need, kes vastast ründavad. Vastane saab oma kangelaste tiimiga sinu täringuid blokeerida. Toimub ründefaasi lahendus ja uus käik algab vastasmängijast.

pic2430936_lg

Natukene tiimi ehitusest:

Tegemist on CCG-ga (Collectible Card Game), kuigi põhikohal on täringud. Starter Set koosneb täringute ja kaartide kogumist, millest piisab, et proovida 2-mängija mängu. Hiljem, et varieerida meeskonda, võib Booster’eid osta. Üks selline Booster maksab u. 1€ ja selle seest leiab 2 täringut ja sellele vastavat kaarti.
Tiimi koostamine käib nii, et igaüks valib teatud arvu kangelasi ja sellele vastavaid täringuid. Mina olen näiteks siiani mänginud nii, et valime igaüks 6 kangelast enda tiimi ja 12 täringut. Igale kangelasele saab üldjuhul lisada maksimum 4 täringut, nii et võib kombineerida kui on valikuid. Starter Set’is ei ole minu mäletamist mööda ühelegi kangelasele kõike 4 ühesugust täringut.
Samuti valitakse Basic Action Cards ja neile vastavad Action täringud. Need täringud annavad kas korraga 2 energiat või mingisuguse spets. tegevuse kui veeretad ” ! “.

pic2226098_md

Mis on selles mängus nii huvitavat ?

Tegemist on kiire ja mingis mõttes agressiivse mänguga. Igale täringule vastab mingi kaart. Täring on kangelane ja kaardi peal on kirjas kangelase spets. tegevus. Juba see mängule eelnev tiimi valik võib osutuda väga põnevaks, sest üritad panna kokku sellise tiimi, mis kõige paremini töötaks. Unustasin mainida, et kui Quarriors’is saad sa osta kõiki täringuid, siis selles mängus saad sa osta kas Basic Action täringuid, mis on laua keskel või neid, mida oled enda tiimiks valinud. Vastase tiimist täringuid osta ei saa, mis on väga loogiline, aga mis on üsna suur erinevus Quarriors’ist.

pic2449763_md
Ka mängukulg ise pakub rohkelt huvi ja pinget. Esiteks kuna tegemist on täringutega, siis viske ajal on alati väike närv sees, sest tahad ju visata neid täringupooli, mis sulle kõige paremini sobiks. Õnnefaktor eksisteerib, kuid siin on ka palju strateegilist mõtlemist. Samuti üritad osta täringuid, mis sulle tulevikukäikudes tähtsaks osutuvad, kuid ei tasu unustada oma vastast ja jälgida, milliseid kangelasi tema ostab ja vastavalt sellele muuta oma täringute ostmise strateegia.
Võitlus ise on palju huvitavam, sest siin lähevad käiku igasugused spets. tegevused. Saab vastase täringuid nullida, hävitada (tegelikult AJUTISELT välja lüüa), varastada.
Kuna tegemist on mänguga, kus igaüks ehitab endale tiimi, siis võib kokkuvõttes leiutada lemmiktiimi. Mina isiklikult tahan proovida palju erinevaid kangelaste kombinatsioone, seega lemmiktiimi looma ei hakka.pic2260723_lg

-Kiire mängukulg
-Interaktiivne
-Marvel kangelaste temaatika
-Ilusad komponendid (täringud)
-Odav
-Rohkelt varieerimisvõimalusi (ostes Booster’eid)
-Huvitav kombodel põhinev ründefaas
-Täringud võivad ajapikku veidike kuluda, kuigi uuemas Starter Set’is on kvaliteetsemad täringud
-Agressiivne
-Õnnefaktor täringute veeretamisel
-Selleks, et täielikult nautida oleks vaja suuremat kangelaste ja täringute valikut kui Starter Set, seega peaks ostma lisatäringuid

Nagu näete, on üks punkt nii + kui (varieerimine, aga ainult tänu Booster’itele). Kõik need miinused on vähese tähtsusega.

Würfel soovitab Marvel Dice Masters 

KOMPONENDID:  star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_whitestar_white 8.0

VÄLIMUS:             star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_whitestar_whitestar_white 7.0

MÄNGU KULG:     star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowhalfstar_whitestar_white 7.5

pic2209788_md

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s