Uudiseid lauamängumaailmast 18.05.2015

würfel logo transparent U-taht-27451U-taht-27451D-taht-26871I-taht-27024S-taht-27333E-taht-26902D-taht-26871

Pole ammu midagi kirjutanud. Aeg seda parandada ! Uudiseid on olnud palju ja täna räägiks ehk rohkem uutest mängudest ja laienditest.

▂▃▅▆█  Suurepärasele Bruno Cathala meistriteosele Abyss on tulemas laiend. Tulemas on uued lordid ja värvilised liitlased. Samuti toob laiend uue koha, mida avastada: uppunud laevu, kust leidub rohkelt rikkusi, aga ka ohtu. Mis aga kõige lahedam: mustad pärlid, mis sümboliseerivad korruptsiooni, aga annavad seevastu rohkem rikkust.
Laiend jõuab avalikkuse ette arvatavasti augustis või siis hiljemalt oktoobris.

Abyss-black-pearl02

▂▃▅▆█  Järgmine laiend on mängule Five Tribes nimega Five Tribes: The Artisans of Naqala. Laiend lisab kuuenda hõimu, mis muidugi muudab põhimängu nime “5 hõimu” mõttetuks, aga see selleks. Tulevad uued lokatsioonid uute boonustega, uued džinnid (mütoloogilised olendid, mitte jook). 6. hõimuks on käsitöölised, kes aitavad luua maagilisi asju. Liikumine mängus muutub raskemaks ja strateegilisemaks, sest lokatsioonide vahele ilmuvad mäed.
Laiendit on oodata augustis.

pic2497428_md

▂▃▅▆█  Uus laiend mängule Arctic Scavengers nimega Recon. Meie ette ilmuvad uued liidrid, palgasõdurid, uus relvastus ja uued võimalused üksteisele käkki keeramiseks (kirjelduses oli lisatud: new ways to make your opponents feel pain). Kõige toredam selle juures on muidugi see, et laiend tuleb insertiga, mis mahutab põhimängu ja kõik laiendid ja ei pea enam kaartide organiseerimise pärast muretsema.
Laiend tuleb välja suvel, arvatavasti juunis.

pic2431658_md

▂▃▅▆█  Tasty Minstrel Games (Belfort, Harbour, Eminent Domain) toob meie ette uue mängu Eminent Domaini universumis: Eminent Domain: Battlecruisers. Tegemist on kiire kaardimänguga, kus tuleb kasutada bluffimisoskusi. Üritad koguda punkte ja õigel ajal võitlusest põgeneda. Ei oska kommenteerida, mind intrigeerib antud juhul see, et tegemist on Eminent Domaini universumiga.
Mäng peaks suvel jõudma Kickstarterisse.

pic2399321_md

▂▃▅▆█  7 Wonders: Duel on uus mäng 7 Wonders universumis 2-le mängijale. Nüüd saavad mängijad kaarte mitte üksteise käest vaid keskelt. Samuti on mängus mitu võidutingimust 1) Kui sinu sõjaline jõud jõuab teatud arvuni, siis oled automaatselt alistanud vastase pealinna ja võitnud 2) Kui oled saanud kõik 6 teadusmärki, siis on sul tehnoloogiline võit 3) Kui kaks esimest jäid saamata, siis on banaalne rohkete punktidega võit. Samuti on igal mängijal oma käsutuses 4 maailmaimet, mis annavad ehitamisel boonuseid. Ehitamine muutub aga teatud situatsioonis ralliks, kuna 2 mängija peale võib kokku ehitada 7 maailmaimet, nii et 1 mängijal jääb üks maailmaime kokkuvõttes ehitamata ja sellevõrra vähem boonust. Kõlab nagu see versioon 7 Wonders’ist, mida ma mängiksin. Põhimäng ei avaldanud mulle suurt muljet. Jääme ootama !
Mäng jõuab avalikkuse ette oktoobris.

pic2411288_mdpic2445583_md

▂▃▅▆█  Portal Games toob meie ette mängu Tides of Time. Tegemist on väikse lühikese kaardimänguga kahele. Mäng kestab 3 raundi ja me ehitame oma kuningriiki. Kaartidel on teatud tingimused, mille järgi skooritakse punkte.
Mäng jõuab avalikkuse ette suure tõenäosusega augustis.

pic2486726_md

▂▃▅▆█  Mu lemmik deck-building mäng Valley of the Kings saab ka laiendi ! Valley of the Kings: Afterlife annab rohkem kaarte ja võimalusi. Tegemist on nii laiendiga kui ka omaette mänguga. Olen kindel, et segan ühe mängu teise sisse.
Mäng tuleb välja suure tõenäosusega augustis.

pic2456554_md pic2456555_md pic2456556_md

▂▃▅▆█  Meie vana hea Survive: Escape from Atlantis tuleb uues kuues. Survive on iseenesest suurepärane mäng lauamängualgajatele, sest tegemist on väga lihtsate reeglitega, ilusate komponentidega ja kaasahaarava mänguga. Nüüd aga jõuab meie ette Survive: Space Attack ! Tegemist on uue kosmose temaatikaga. Mängu põhimõte jääb samaks: päästa oma mehikesed ja skoorida punkte. Nüüd aga tuleb rohkem huvitavaid elemente ja mitmekesisemat käkki keeramise strateegiat. Ootan huviga !
Mäng jõuab avalikkusele selle aasta septembris-oktoobris

pic2506676_md pic2506677_md pic2506678_md pic2506679

▂▃▅▆█  The Manhattan Project: Chain Reaction on ühe meie armastatud mängu The Manhattan Project kaardiversioon. Infot on vähe.
Mäng tuleb välja alles 2016. aastal

pic2510310_md

▂▃▅▆█  Bruno Cathala ja Bruno Faidutti ühendavad jõuad ja toovad meie ette mängu Raptor. Mäng on mõeldud 2-le. Tegemist on Jurassic Park sarnase maailmaga, kus teadlased on loonud sauruseid. Aga nagu ikka läheb midagi valesti ja üks ohtlik “tegelane” põgeneb pargist ja muneb väljaspool parki. Üks mängija võtab teadlaste rolli, kes üritavad leida ja neutraliseerida põgenenud ema ja tuua lapsed parki tagasi. Teine mängija mängib saurust ja üritab põgeneda ja varjuda teadlase eest. Igaühel on oma kaardipakk teatud võimalustega. Kõlab huvitavalt ja kuna tegemist on kahe hea mänguloojaga, siis tasub proovimist.
Mäng tuleb välja oktoobris.

pic2520016_md pic2520030_md pic2520335_lg

▂▃▅▆█  Uuele, kuid juba väga populaarsele mängule Roll for the Galaxy on tulemas laiend: Roll for the Galaxy: Ambition . Tulemas on kaks uut täringutüüpi, rohkem lisasid vanadele asjadele. Kõige huvitavamalt kõlavad mängijate isiklikud missioonid, mis muudab iga mängija ainulaadsemaks.
Laiend tuleb välja arvatavasti oktoobris-novembris.

▂▃▅▆█  Friedemann Friese (Power Grid, Fearsome Floors, Fauna, Felix) on loomas uut mängu: 504. Tegemist on ühe mänguga, mille sees on 504 mängu. Nimelt tegemist on erinevate moodulite ja mehaanikate kogumikuga, mida saab 504 erineval moel kokku panna ja mängida erinevaid mänge. Ja kõik see ühe karbi sees ! Ma ei kujuta ette, mis sellest välja tuleb, aga kõlab vägevalt !
Mäng peaks välja tulema oktoobris. Hetkel on vaid pilte prototüübist ja suhteliselt vähe.

pic2473616_md pic2524265_md pic2524266_md

UUSTULNUKAD MEIE KOLLEKTSIOONIS

Kuna eelmine uudistekogum oli kirjutatud märtsis, siis selle ajaga suutsime hankida endale terve posu mänge.

1) Shadowrun Crossfire
Tegemist on koostöömänguga deck-building mehaanikaga. Shadowrun universum, üritame läbida missioone läbides igasugu raskusi ja teenima Karmat, millega ostame Upgrade‘e. Need samad Upgrade‘id jäävad meil mängust mängu. Põhimõte sarnaneb RPG-le. Tegemist on huvitava ja raske koostöömänguga, kus igaüks peab panustama selleks, et võita.

pic2060466_md pic2071751_md

2) Age of War
Väike Yatzhee mehaanikaga mäng, kus me üritame vallutada lossikaarte veeretades sümboleid, mis on nende peal märgitud. Saame ka üksteiselt varastada. Ülimalt lihtne, aga hasarti tekitav mäng. Puhas õnnemäng.

pic1984105_md

3) PRRRT!
Naljaga pooleks tehtud Bruno Cathala mäng, kus üritame välja selgitada, kes pani puuksu. Kui teha karp lahti, siis tuleb välja puuksu hääl. Ei, lõhna ei tule… Mängukaardid koosnevad numbritest ja erivõimetest. Väga lihtne kaardikas.

pic1099986_md pic899027_md

4) Lewis & Clark
Tegemist on on ajaloolise ekspeditsiooniga, kus üritame läbida teatud teekonda kasutades erinevaid kaarte, põliselanikke ja ressurse. See on omamoodi rallimäng. Tean vaid kirjeldust, pole jõudnud proovida.

pic1964104_md

5) Omen: Reign of War
Seda mängu leiab vaid selle tootja kodulehelt ja tegemist on ameerika firmaga. AGA mäng ise on suurepärane ! Kreeka, meie üritame mängida kangelasi ja saada kuulsaks läbi sõdade ja vägilastegude. Tegemist on kaardimänguga 2-le, kus mõlemal on samad ülesanded ja me hakkame võitlema üksteisega rikkuste ja linnade pärast. Mäng pakub rohkelt kombinatsioone, mängukulg on suhteliselt agressiivne, käkki keeramise mäng. Samas ma ei tunneta seda sõjamänguna. Pigem on väga huvitav kombineerida kaartide võimeid ja saada parimat oma käikudest.

pic2500403_md

6) Shadowrift
Tegemist on veel ühe koostöömänguga deck-building mehaanikaga. Pole veel proovinud, aga see on Fantasy maailm, kus me üritame kaitsta küla välisjõudude, monstrumite eest. Kas jääme ellu ja sulgeme kurjuse portaalid või hävime koos külaga. Mängu komponendid on suhteliselt nigelad, tegemist on väikse firmaga. Aga kaardid said kiletatud ja ma mängu ennast kiidetakse ! Loodame parimat !

pic1315597 pic2275013_md

7) Quantum
Abstraktse lähenemisega kosmosemäng, kus täringud on meie laevad ja me üritame saavutada kontrolli alade üle ja võitleme üksteisega. Ei oska väga palju rääkida, pole veel proovinud.

pic1727619_md pic1732651_md

8) Shadows over Camelot
Temaatika on mõistagi kuninga Arthuri legendidest. Oleme ümarlaua rüütlid, kes üritavad kaitsta oma kodumaad sissetungijate eest. Aga meie seas võib peituda reetur, kelle eesmärk on meid seest hävitada. Tegemist on kuulsa koostöömänguga ja minu lemmikmänguloojaga Bruno Cathala. Ootused on suured, aga pole veel jõudnud proovida ! Meil kulus pea 2 aastat, et selle mängu ostmise kasuks otsustada.

pic70547_md pic84637_md

9) Tokaido ja selle laiend
Pole veel jõudnud proovida, aga tegemist on väga lihtsa sõbralikku mänguga, kus me läbime teekonda, kohtame külaelanikke ja kogume võidupunkte. Tegemist on populaarse mänguga, eks ma siis annan ka varsti sellele hinnangu.

pic1293719_md pic1488901_md

10) The Valkyrie Incident
Samalt autor, mis Omen: Reign of War . Öeldakse, et sarnaneb Star Realmsile. Eks näis, pean proovima 🙂

pic1454595_md pic1675391_md

11) Stone & Relic
Sama autor, mis Omen ja The Valkyrie Incident. Pole jõudnud proovida. Ehitame oma kuningriiki, et saada rohkelt punkte. Nagu sellele mänguloojale omane on tegemist kombinatsioonirohke mänguga.

pic1454598_md pic1733648_md

12) Red7
Suurepärane väike kaardimäng, kus kaardipakis on vikerkaarevärvi kaarte numbritega 1-7. Igal värvil on oma reegel. Igakord kui on sinu käik, pead sa oma käigu jooksul võitma mingi reegli järgi. Sa võid jätkata vana reegliga või muuta seda. Mäng hoiab mõnusat pinget, on ülimalt lihtsate reeglitega, aga pakub “lihasemat” mängukulgu.

pic2294982_md

13) Harbour
Tegemist on Worker Placement mänguga. Väike karp, vähe reegleid. Ressurside ost-müük. Pole veel ise proovinud, aga loodame, et meeldib 🙂

pic2399293_md pic2497936_md

14) Merchants & Marauders laiend
Lisab üle 10 mooduli, mis teevad mängust ühe kõige temaatilisema mängu üldse ! Meeskonna moraal, salakaup, torm, ilma- ja tuulemuutused, erinevad lokatsioonid, uus laev Brig, raskem AI, rohkelt uusi missioone, kapteneid ja kuulujutte. Pole proovinud, aga olen kindel, et meeldib ! Kõige suurem pluss on see, et kõiki neid mooduleid ei pea korraga kasutama, saab valida, millist tahad.

pic2473053_md

15) OddVille
Väga tore kaardimäng, kus ehitame linna. Omaette Worker Placement, aga sa ei pane mehikest kuhugi, vaid mängid käest tööliste kaarte, mis lasevad sul osta uusi hoonete kaarte, võtta raha või ressurse. Siinkohal on ka mõningaid huvitavaid kombinatsioonikäike, lihtne reeglistik ja kaasahaarav mängukulg. Meil on prantsuse keelne mäng, aga teksti kaartidel pole ja vajab vaid inglise keelsete reeglite välja printimist.

pic1495298_md

16) Targi
Mäng 2-le, KOSMOS sari. Esindame hõimusid ja tegeleme kaubandusega. Vaatasin erinevaid arvustusi ja olen vaimustuses. Mäng peaks jõudma meieni lähipäevil ja tahan väga proovida !

pic1665461_md

17) Roll for the Galaxy
Selle mängu peale mõtlesin juba pool aastat ja ei pidanud vastu pidevatele kiidusõnadele selle mängu suunas. Tegemist on küll kosmose, sci-fi temaatikaga, mis meile üldjuhul ei istu, aga mäng vajab proovimist ja tundub olevat väga soliidne kandidaat selle aasta parimale mängule. Proovin ja siis ütlen oma lõplikku hinnangu !

pic2521579_md

18) Cash n Guns
Veel üks vana sõber, kellest hoidusime päris kaua, aga jaks sai otsa ja otsustasime hankida. Tegemist on mänguga, kus gangsterid jagavad laua taga raha. Komponendid on soliidsed, isegi püssid olemas 😛

pic2286092_md pic2060092_md

17) Sheepland
Tegemist on abstraktse peremänguga, kus üritame karjapidajatena ajada lambad oma territooriumitele ja osta juurde maatükke, et siis kokkuvõttes skoorida punkte. Väga lihtne, mängides tekib selline kerge tunne, kuigi mõtlemist on piisavalt.

pic1298380_md pic1346057_md

 

Advertisements

One thought on “Uudiseid lauamängumaailmast 18.05.2015

 1. Mõned kommentaarid õigekirja kohta:
  1. Hüüumärk pannakse kohe sõna taha, nagu punktki, mitte ei jäeta sinna tühikut. Niimoodi!
  2. Lokatsioon ei tähenda eesti keeles asukohta vaid hoopis eseme asukoha kindlaksmääramist: http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=lokatsioon&F=M
  3. Käki keeramiseks, ühe k-ga. Mitte “käkki”.
  4. “Lihasemat”? Tõlkisid vist ingliskeelset väljendit meaty? Eesti keeles passiks öelda “tummisemat”.
  5. Brig on eesti keeles prikk.

  Muidu igati OK uudised. Oma kollektsiooni lisandunud mängude kohta tahaks lugeda rohkemat, kui “pole veel jõudnud mängida”, aga ehk saame vast edaspidi kuulda. Jõudu ja vähem anglitsisme! 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s