Red7 – Vali oma lemmikvärv!

pic2281893_md

Autor Ilja

2-4 mängijat.

Keskmine mänguaeg: 10-15 minutit

Mängulooja: Carl Chudyk, Chris Cieslik

Mehaanikad: Hand Management, Player Elimination

Temaatika: Abstraktne

Loomise aasta: 2014

Red7 on üks nendest mängudest, mis mahuvad väiksesse karpi ja annavad rohkelt rõõmu ja mõtlemisainet.
Mängukulg on väga lihtne: mängid kaarte oma väljale või keskväljale ja üritad võita antud raundi. Siinkohal tuleb muidugi seletada, mida pean ühe raundi all silmas. Ja enne seda seletan, kuidas mäng toimib.

Mäng koosneb kaardipakist, kaardipakk omakorda 49-st kaardist. Kaarte on 7 erinevat värvi punasest lillani. Igat värvi kaardid jagunevad numbriteks 1-7. Igal värvil on oma reegel: punasel “Suurim number võidab”, kollasel “Suurim arv sama värvi kaarte”, rohelisel “Kõige rohkem paarisarvuga kaarte” jne. Mänguväljaku keskel on alguses “punane” reegel. Igale mängijale jagatakse 7 kaarti ja pannakse üks kaart iga mängija väljale. Nüüd hakkame mängima.

IMAG0216

Raundi põhimõte seisneb selles, et oma käigu ajal pead sa tekitama olukorra, kus antud reegli järgi sa võidad. Ehk kui reegel on “Suurim number”, siis üritad sa tekitada olukorda, mil sinu käigu lõpuks on sul kõige suurem number. Viigi korral loeb värvide järjekord: punane on kõige tähtsam ja lilla vastupidi.

IMAG0215

Oma käigu ajal saad sa 1) mängida kaarti oma mänguväljale ja sellega võita raund 2) Mängida kaarti mänguvälja keskele kehtestades uue reegli ja võita sellega raundi 3) Mängida kaarti nii oma väljale kui ka kehtestada uut reeglit võites sellega raundi. Huvitavamaks teeb olukorda see, et sul on käes 7 kaarti ja juurde sa ei tõmba. Mängitakse seni, kuni alles jääb vaid üks mängija. Kui sul pole võimalust tekitada olukorda, mil võidad raundi, siis oled mängust väljas. Samuti kui käigu alguses on su käsi kaartidest tühi, siis oled mängust väljas. “Ellujäänu” naudib triumfi.


IMAG0218

Mängida saab ka raskemate reeglite järgi. Esiteks võib mängida mitu mängu järjest kogudes igakord punkte ja kui saad teatud punktiarvu kokku, siis oled võitnud. Samuti võib mängida reegliga: kui sa kehtestad uue reegli, siis kui selle kaardi number, millega sa kehtestasid reegli, on suurem kui kaartide arv sinu mänguväljal, siis võid tõmmata lisakaardi. See muudab kogu strateegia! Ja eriti suurtel “nohikutel” on võimalus kasutada ka kaartide erivõimeid, see on siis üks mängu variantidest. Kaartidel numbritega 1,3,5 ja 7 on olemas erivõimed. Kui mängid nende numbritega kaarte enda mänguväljale, siis saad teha ka selle erivõime (kaardi tõmbamine, varastamine vastaselt, ümberpaigutamine).

Red7 pakub meile rohkelt mängulusti väikse aja ja karbi sees. Tegemist on filler-tüüpi mänguga, kuid ei tasu vaadata seda, kui lihtsat seltskonnamängu. Mängus on pinget, rohkelt mõtlemist ja planeerimist. Komponentide poolest on mäng soliidne, kaardid on kvaliteetsest materjalist, kuid veidike õhukesed. Kuna tegemist on rohke kaardipaki segamisega ja käes hoidmisega, siis miks mitte kiletada. Miinuseks on see, et kiletatud kaardid ei mahu originaalkarpi.
Mina kasutan selleks väga toredat “temaatilist” Deck-Boxi. IMAG0213Mängu kujundus on minimalistlik, kuid minu arvates väga stiilne. Selline kujundus ei pruugi muidugi kõigile meeldida.

IMAG0221

Kokkuvõttes ütleks, et tegemist on väikse, kuid targa mänguga. Carl Chudyk on loonud selliseid mänge, nagu Innovation, Glory to Rome, Uchronia. Usun, et paljude jaoks on need väga head mängud ja seega soovitan proovida ka selle autori uut meistriteost. Suurepärane kaardimäng!

plus.sign_.pef_.web_

-Suur mäng väikses karbis
– Kiire ja lihtsate reeglitega
-Võimalus muuta mängu keerulisemaks, kui põhimängust jääb väheseks
-Suur korduvmängitavus olenemata sellest, et pakis on kõigest 49 kaarti
-Stiilne kujundus
-Lihtne kaasas kanda
-Pakub põnevat pinget ja mõtlemisainet

e05e3ed78d13522613088bbea60d766bf8cf16cd_large

Karp on odav ja kiletatud kaardid ei mahu karpi
-Kaardid on veidike õhukesed
-Minimalistlik kujundus ei pruugi kõigile sobida
-On juhuslikkuse momenti kaartide algsel jagamisel

KOMPONENDID:  star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowhalfstar_whitestar_whitestar_white 6.0

VÄLIMUS:             star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowhalfstar_whitestar_white 7.5

MÄNGU KULG:     star_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowstar_yellowhalfstar_white 8.5

IMAG0222

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s