Meist

BrainGames Talvine Lauamängulaager 2015

Ilja – Würfel Reviews looja, arvustaja, redigeerija

Lauamängumaailmaga tutvus Ilja justnimelt tänu Alinale, kes tutvustas talle selliseid mänge nagu Munchkin, Arkham Horror ja Cosmic Encounter. Sellest hetkest hakkas Ilja suure entusiasmiga uurima kõikvõimalikku infot lauamängude kohta. Muidu aga tegeleb Ilja muusikaga, nimelt õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kompositsiooni.
Ilja on Würfel Reviews looja, arvustaja ja Board Game Blender (The Dice Tower) osaline. Würfel Reviews (alguses oli see lihtsalt Tallinna Lauamängugrupp) oli loodud 2013. aastal. Niiöelda tõeline Würfel Reviews koos selle lehega oli loodud 2015. aasta alguses.
Maitse on Iljal suhteliselt lai. Harrastab nii euromänge kui ka suurema õnnefaktoriga mänge. Peab väga tähtsaks kujundust ja temaatikat. Otsib mängudest unikaalsust. Armastab väga kaardimänge ja tsivilisatsiooni temaatikaga mänge.
Lemmikmängudeks on: Cyclades, Dead of Winter, Mice and Mystics

Alina – arvustaja, intervjueerija

Alina alustas mängimist Munchkinist. Tänu sellele mängule leidis ta lauamängupoe Brain Games ja hakkas seda aina tihedamini külastama. Sellega nakatas ta ka Iljad. Hiljem ostis ta veel kaks mängu: Arkham Horror ja Cosmic Encounter ja nii Ilja kui Alina olid niivõrd vaimustuses nendest mängudest, et sellest hetkest hakkas tärkama tõeline huvi lauamängude vastu. Nüüdseks on Alina suur lauamänguhuviline, kirjutab artikleid lauamänguloojatest ja koostab ning viib läbi intervjuusid. Samuti on Alina Board Game Blender (The Dice Tower) osaline ja ajapikku ühines ka videoarvustustega. Muideks logo tegi ka tema. Väga andekas tüdruk!
Alinal on ka väga lai maitse. Harrastab ka nii euromänge kui ka suurema õnnefaktoriga mänge. Kindlasti lähevad peale ka osad majandusmängud ja ressursidega manipuleerimise mängud. Peab samuti tähtsaks kujundust (isegi rohkem kui Ilja) ja unikaalset temaatikat.
Lemmikmängudeks on: Cyclades, Abyss, Mice and Mystics

Alina ja Ilja kollektsioon BGG-s

————

12011135_923967754339771_8276008105309751441_n

Andres – arvustaja (Vene blogi)

Esimene n.ö. tõeline lauamäng, mille ma mängisin oli Carcassonne 2009. aastal. Tol momendid tundus kogu protsess natukene võõras ja veider. Mõned aastat hiljem sain teada, et Tallinnas korraldatakse lauamänguõhtuid, kus ma sain rohkem teada mängudest. Esimene mäng, mille ma ostsin oli aga Settlers of Catan – oli soodustusega. Järgmine oli juba klassikaline Carcassonne. Ja selle laiend. Ja siis veel üks. Hetkel on mäng pigem kolletsioneerimise aspekt, mitte mängimise lõbu. Muidugi on kodus ka kergemaid “filler”-eid ja ka keerulisi ja pikki mänge.

Kuigi ma võin mängida mänge, kus täringutel on suur osakaal, meeldivad mulle pigem nn euro-mängud, kus saab välja arvutada käike, planeerida, teha kaalutletud otsuseid. Parim täringu (eba)õnne näide on Risk – üks sõdur saab hea veeretamise korral võita terve armee. Samas sellised mängud, nagu King of Tokyo meeldivad ka – need ei ole keerulised ning see on pigem lõbu, kus vahet pole, millega mäng lõpeb. Võit ei ole tähtis, aga protsess peab ikkagi huvi pakkuma.

Pakun, et minu suureks eeliseks on see, et ma olen nõus proovima kõiki mänge. Ma arvan, et igal mängul peab olema võimalus ennast tõestada: edetabelid, autorid, visuaalne aspeks ei oma alati tähtsust mängu valikul. Isegi, kui mängu ülevaade ei tekitanud huvi, ei tähenda see seda, et ma ei mängi seda iial. Pigem leidub rohkem teisi variante, mida mängida.

Lisaks ei anna ma mängudele arvulisi hinnanguid. Minu jaoks on hinnang järgmine: “meeldis väga”, “hea”, “võiks mängida, aga äkki mängiks mida teist?”.

Andrese kollektsioon BGG-s

—————-

Meil on rohkelt inglise keelset materjali:

Instagramwurfelreviews

Twitter – @WurfelR

Youtube kanalWürfel Reviews

Kui on küsimusi, siis kontakteeruge julgelt e-posti kaudu:

wurfelreviews@gmail.com

Advertisements